HAKKIMIZDA

Dr. Aslı Çaycı, estetik cerrahi ve medikal estetik alanında uzmanlaşmış, Ankara, Türkiye merkezli saygın bir uzmandır. Hastaların fiziksel görünümlerini iyileştirmeye ve özgüvenlerini artırmaya yönelik çeşitli kozmetik prosedürler ve cerrahi olmayan tedaviler konusundaki uzmanlığı ile tanınmaktadır.

Dr. Çaycı, rinoplasti, yüz gençleştirme ve vücut şekillendirme gibi geniş bir yelpazede estetik prosedürler gerçekleştirme konusunda engin deneyime sahiptir. Her hastaya özel bakım sunan titiz ve kişiselleştirilmiş yaklaşımı ile dikkat çeker, her hastanın özel ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş tedavi planları sunar.

Ankara’daki kliniğinde sunduğu hizmetlerden bazıları şunlardır:

  • Yüz Estetiği: Botulinum toksin enjeksiyonları, dermal dolgular ve cerrahi olmayan yüz germe işlemleri.
  • Vücut Şekillendirme: Liposuction ve karın germe gibi prosedürler.
  • Cilt Gençleştirme: PRP terapisi ve kimyasal peeling gibi ileri düzey tedaviler ile sağlıklı ve parlak bir cilt elde edilmesi.

HAKLARINIZI BİLİN.

KİMLER ESTETİK UYGULAMALAR YAPABİLİR, HANGİ İŞLETMELERİN YASAL OLARAK AMELİYATSIZ ESTETİK TEDAVİLERİ YAPMAYA RUHSATI VE YETKİNLİĞİ VARDIR?

GÜZELLİK KLİNİKLERİ 2012’DE KAPATILMIŞ, KALİTE STANDARDINI YERİNE GETİRENLER POLİKLİNİK-TIP MERKEZİ OLARAK HİZMET VERMEYE BAŞLAMIŞTIR.
Türkiye’de 2012 yılı öncesi 3500’e yakın Estetik-güzellik Merkezi, binlerce Güzellik Salonu bulunmaktaydı. Yeni yönetmeliklerle bu 3500 merkez arasından 350 tanesi Estetik Polikliniği ve Tıp Merkezi olarak çalışabilecek donanım ve yasal uygunluğa sahip bulunarak çalışmalarına devam etmektedir.

Mevcut yönetmeliklere uymakta teknik ve maddi sorun çeken kuruluşlar merdiven altı olarak tabir edebileceğimiz denetimsiz, fiyat ve kalitede uçurumlarına sebep olan bir ortam yaratmıştır.

Her türlü ruhsatı mevcut, şartlara/yönetmeliklere uygun ve sertifikalı uygulamalar sunan bir estetik kliniğini; güzellik salonu ya da merdiven altı hizmet veren mekanlardan doğal olarak daha yüksek fiyatlı ama kişiye herhangi bir zararı olmayacak, risk taşımayan uygulamalar sunacaktır. Çalıştırılan doktor/personelin kalifiye olması, mekanın steril/hijyen seviyesi, yapılan ve sunulan uygulamaların FDA ve CE sertifikalarının olması sağlığa zararlı olmayan ve amaca yönelik kaliteli hizmetlerin alınmasını sağlayacaktır. Tüketici bu konuları sorgularsa daha iyi hizmet alır. Ayrıca kesinlikle estetik, lazer veya dolgu uygulamaları güzellik salonlarında yaptırılmamalıdır. Zira güzellik salonlarının bu uygulamaları estetik poliklinikleri gibi yapmaya yetkileri, uzmanlıkları ve bilgileri yoktur.
en_USEnglish